Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Zaprojektowanie sypialni nie jest proste. Należy dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle przytulną całość. Jednym z istotnych rzeczy jest na pewno podłoga – wiele osób stoi przed dylematem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z wyjść ma swoje zalety, ale również trochę mankamentów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się bardzo przytulnie. Ponadto możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach. 

Parkiet, panele czy wyładzina?

Fani bardziej tradycyjnego podejścia do tego tematu na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. Tutaj można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo elegancki wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, ale drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się na przykład olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi usterkami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz akcesoriami obecnymi w sypialni, aby całość była miła i estetyczna.