Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrealizować?

Czy montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mają prawo być montowane przez fachowców,jednak można to przeprowadzić samodzielnie w mieszkaniu. Jak to zrobić, aby dokonało się zgodnie z ich koniecznością? Inspirujemy – poznaj nasze cenne wskazówki.

Jak się za to zabrać

Przed tym, nim przystąpimy do instalacji drzwi wewnętrznych, to powinno się zapoznać się z dołączoną do nich umową gwarancyjną.Istnieje możliwość, że gwarancja należy nam się tylko wtedy, gdy usługa będzie dokonywana przez kompetentną ekipę zawodowców. Nie należy też zapominać o tym, aby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich montowanie w chwilach, gdy w domu nie znajduje się jeszcze ustawionych podłóg a także fasady.

Gdy będziemy chcieli zamontować drzwi wewnętrzne z framugą, to warto zorientować się,czy jesteśmy w posiadaniu pełny pakiet. Framugi składają się bowiem na trwałe z 3 elementów i powinno się je wszystkie zintegrować ze sobą. Bez tego nie będziemy umieli prawidłowo wykonać naszego zadania.

Na początek trzeba naszykować poszczególne  elementy framugi, które są konieczne.W dalszej kolejności należy montować wszystkie części ramy – realizujemy to albo używając klej albo przy użyciu klamer i śrub. Po wykonaniu zlecenia należy wstawić framugę w szparę w ścianie. Między nią a murem należy pozostawić szczelinę o wartości 1-2 cm.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu drzwi?

Podczas mocowania drzwi wewnętrznych ościeżnicę ustawia się w otworze w taki sposób, aby pomiędzy ścianą a murem była mała powierzchnia. Między elewacją a ościeżnicą wstawiamy drewniane płytki. Framugę trzeba teraz zamocować do ościeża. Na koniec powinno się montować listwy do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego fachowców? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz