Walcowanie gwintów – co to właściwie jest?

Według powszechnych informacji, gwinty są pewnego typu naruszeniami struktury, które robi się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i wewnątrz. Wbrew obiegowej opinii ich skuteczna produkcja nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu warto zapoznać się z jedną z najbardziej wydajnych metod produkcji gwintów. 

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności mowa, to metoda przeprowadzana na zimno. Polega na obróbce plastycznej konkretnego przedmiotu przy pomocy profesjonalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bokach wszelkich okrągłych części. 

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest wiele. Wśród nich wyszczególnić można przykładowo sprawność oraz skuteczność działania, jak również stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod produkcji gwintów. Gwarantuje także znaczną trwałość wszelkich obrobionych części. W dodatku, o ile urządzenie służące do wałkowania jest w pełni sprawne, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszystkich wytworzonych gwintów. Wszystko to składa się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji. 

Być może zainteresuje Cię również temat: walcowanie blach