Co zrobić z gruzem po remoncie?

Gdy robisz remont lub dokonujesz rozbiórki pewnie w twojej okolicy piętrzy się ogrom niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci kara pieniężna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to świetny materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest dużo i warto skorzystać z tak użytecznego surowca. Możesz to zrobić na własną rękę, jednak kiedy nie znajdziesz dla niego przeznaczenia, oddaj to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Ta firma świadczy usługę wywozu gruzu w Gdańsku od lat. Działa na terenie nie tylko Gdańska, ale też Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj profesjonalistom i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W momencie, gdy nie chcemy zużyć czy przetworzyć śmieci budowlanych, jesteśmy zobowiązani przewieźć je do PSZOK-u w Gdyni. Nie ma przeszkód by zrobić to samodzielnie, ale gdy nie masz wystarczająco dużego samochodu, możesz skorzystać z usług czołowego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka ma cały szereg korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany pojemnością do oczekiwanej ilości pozostałości. Po pracach rozbiórkowych należy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić profesjonalistom. Warto pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub przetrzymywanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi grzywna w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.