Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?

Kosmetyki ekologiczne są coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z tego, że w ich składzie nie ma substancji, które negatywnie oddziałują na skórę. By kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać kilka norm. Mnóstwo osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków obawiając się ich wysokiej ceny. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę wiążą się ze sporym wydatkiem?

Liczy się skład

Ekologiczne kosmetyki bazują głównie na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskiwane są w drodze takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie oraz destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. W efekcie surowce takie kosztują więcej niż te wykorzystywane przez producentów zwykłych kosmetyków. Ma to oczywiście związek z ceną końcowego produktu.

Nie musi być drogo

Należy jednak podkreślić, że dzisiaj coraz więcej kosmetyków ekologicznych dostępnych jest w przystępnych cenach. Wraz z poszerzaniem się grupy osób, które je kupują ich cena sukcesywnie spada. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie kosztują dużo więcej od tych, w których aż roi się od substancji , które nie są dobre dla skóry.