Ile kosztują usługi architekta?

Rozważasz odświeżenie swojego lokum, a może inwestujesz w lokale na wynajem? Na początku sprawdź, jakie usługi dostarcza architekt wnętrz. Sporo osób martwi się, że aranżacja wnętrz spustoszy ich budżet. W tym materiale pokażemy, że projektowanie wnętrz to nie są stracone pieniądze.

Czym różni się projekt architektoniczny domu i mieszkania?

W obu przypadkach możemy spotkać się z zupełnie różnymi zagadnieniami. Budynki wolnostojące często posiadają bardziej obszerne kuchnie, salony oraz więcej pomieszczeń. Potrzebują zupełnie różnego podejścia niż mieszkania, gdzie zwykle fokusujemy się na utworzeniu maksymalnej liczby schowków. W konsekwencji tego projektanci często przedstawiają bardzo podobne ceny za m/2 dla domów i mieszkań.

Szukasz doświadczonego architekta w takich miejscowościach jak Marki czy też Otwock? Zobacz koniecznie poziom2.pl.

Architekt zwykle ma do wybrania parę wariantów. Różnią się one skalą dokładności projektu, jak też kosztem. Gdy nie boisz się sam podjąć wyzwań budowlanych, możesz postawić na projekt koncepcyjny. Oferuje ci on pomysły aranżacji oraz bazowy układ. Kiedy nie chcesz pamiętać o szczegółach, warto, żeby całościowego projektu wnętrz podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko rozkład ścianek działowych i instalacji, ale również od początku do końca stworzy styl pomieszczeń. Gdy zależy ci na designerskim wnętrzu i precyzyjnym wykonaniu wszystkich proponowanych udogodnień, zainwestuj w nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci możesz znaleźć sporo ogłoszeń, które proponują zaniżone ceny. Doświadczony architekt ma zrobione portfolio, na podstawie którego będziesz mógł określić poziom jego projektów. Wiąże się to z większym kosztem, ale daje możliwość oszczędzić w innych etapach remontu. Architekci wnętrz dzięki współpracy z różnymi markami pomogą ci dostać lepsze ceny za meble.