Jak jeździć, aby zmniejszyć spalanie paliwa?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spalanie jest bardzo ważną kwestią, jaką należy kierować się podczas zakupu auta. Należy jednakowoż zdawać sobie sprawę, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Warto zatem dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać względnie mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy wysłużoną ekonomiczną Skodą, czy może prawdziwym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Bardzo istotne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: ilość koni mechanicznych, jak również pojemność silnika. Warto jednak pamiętać, że to, w jaki sposób prowadzimy samochód, także w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna trzeba wiedzieć, że jazda po mieście wymaga znacznie większych nakładów paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez nieustannego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli zatem głównym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie podczas codziennego poruszania się?

Żeby zmniejszyć spalanie paliwa, warto trzymać się paru niezwykle prostych zasad. Po pierwsze, optymalnym pomysłem jest unikanie korków i wybór takiej trasy, która ogranicza tę kwestię do niezbędnego minimum. Ponadto dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, aby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: torst.pl