Lotnisko w Poznaniu – najpopularniejsze trasy?

Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I duża mobilność i możliwość pokonywania długich tras w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Samolotem aktualnie można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce przemysł lotniczy stale notuje progres. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko regionalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje głównie loty do europejskich stolic. Jest również możliwość lotu na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze miejsca Poznań jest dobrym startem. Poznań-Ławica ma korzystne połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dojechać na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na obrzeżach miast. Identycznie jest w Poznaniu. W związku z tym konieczna jest właściwa komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. Przy lotnisku działają parkingi, gdzie za pewną kwotą można zaparkować pojazd.

Komunikacja miejska również oferuje dotarcia na lotnisko. Busy z centrum miasta kursują w stronę portu średnio 30 minut. Ale w przypadku gdy jedziemy na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Ciekawą opcją w takiej sytuacji staje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy do niego wejdą. Łącznie z bagażami. Korzystając z tej usługi, możemy liczyć, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W razie chęci można też zlecić serwis w odwrotną stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta jest zwłaszcza komfortowa dla większych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dużymi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Porty lotnicze funkcjonują według dokładnie określonych norm. Przed każdym lotem powinno się zapoznać się z wymogami w danych krajach. Trzeba też przygotować zestaw potrzebnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku co najmniej  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie przejść kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko dobrze pomyśleć o tym wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy transportowe mają zarezerwowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć stresów. Dobra logistyka pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.