Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrealizować?

Czy warto montować drzwi na własną rękę?

Drzwi wewnętrzne mogą być montowane przez sztab specjalistów,ale możemy to przeprowadzić na własną rękę w mieszkaniu. W jaki sposób to zrobić, żeby wyszło w zgodzie z ich przeznaczeniem? Naprowadzamy – poznaj nasze cenne wskazówki.

Co będzie potrzebne?

Przed tym, nim uda nam się przejść do montowania drzwi wewnętrznych, to warto zapoznać się zawartą w nich deklaracją zaświadczającą.Możliwe jest bowiem, że gwarancja należy nam się tylko wtedy,gdy posługa będzie wykonywana przez przygotowaną kadrę specjalistów. Nie wolno też nie pamiętać o tym, aby nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w sytuacjach, gdy w mieszkaniu nie ma dotychczas poukładanych podłóg a także elewacji.

Gdy będziemy chcieli zamontować drzwi wewnętrzne z ramą, to warto zorientować się,czy jesteśmy w posiadaniu kompletny pakiet. Ramy drzwi składają się bowiem zawsze z trzech składowych i powinno się je wszystkie ze sobą połączyć. W innym wypadku nie będziemy umieli prawidłowo wykonać naszej pracy.

Na początek powinno się przyszykowaćkonkretne  elementy ościeżnicy, które będziemy potrzebować.Kolejno należy montować wszystkie części ramy – realizujemy to albo używając klej albo przy użyciu klamer i śrub. Po zrobieniu zadania należy wstawić ościeżnicę w otwór w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem powinno się zostawić lukę o wartości 1-2 cm.

Na co zwrócić uwagę podczas montowania drzwi?

W trakcie montowania drzwi wewnętrznych futrynę należy ustawić w dziurze w taki sposób,by pomiędzy nią a murem znajdowała się mała powierzchnia. Między fasadą a ościeżnicą należy wstawić płytki z drewna. Ościeżnicę trzeba obecnie umocować do wewnętrznej powierzchni otworu w drzwiach. Na końcu powinno się montować opaski zasłaniające.

Wolisz zatrudnić do tego fachowców? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz