Polowania na dzikie zwierzęta – co powinien wiedzieć łowca?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już początkującym myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas naganki na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Dbaj, by do ostatniej chwili pozostać niezauważonym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Na co się poluje najczęściej w naszym kraju?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to właśnie te zwierzęta stają się głównym celem dla łowców. Zwierzęta te są niezwykle ostrożne, więc kiedy, wędrują trzeba uważnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed kulami lub strzałami. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki najskuteczniejsza jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także użyteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia typowo ludzkich dźwięków. planując polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt wymagany do tego typu działań.

Przygotuj się dobrze na polowanie – co zabrać?

Standardowym dodatkiem jest lornetka. Będzie bez wątpienia niezwykle przydatna podczas obserwowania zwierzyny i przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwierzynie typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z dużej odległości. Można na nie polować samodzielnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Najlepiej polować w okresie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.