Przewierty sterowane – na czym polegają i kiedy warto skorzystać z tej technologii?

Nie da się ukryć, że nowatorskie budownictwo stale idzie do przodu i gwarantuje w dzisiejszych czasach naprawdę wiele interesujących rozwiązań, również tych, które można wykorzystać w trakcie realizacji największych inwestycji. Pośród nich są chociażby przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to region, który słynie z tego rodzaju technologii. Wyjaśniamy, z jakiego powodu przewierty sterowane są godne uwagi i kiedy warto się na nie zdecydować.

Przewierty sterowane – jak są wykonywane?

Zasada wykonywania przewiertów tego rodzaju jest bardzo prosta Przewiert sterowany wykonuje się pod powierzchnią gruntu, bez konieczności wykopów. Dzieje się to w dwóch etapach. Na samym początku używa się wiertła o małej średnicy, które wykonuje przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a dokładniej proces ich powstawania, można oglądać na ekranie monitora, gdyż przy wiertle znajduje się sonda pozwalająca na dokładne zarządzanie głębokością oraz kierunkami, w które wiertło ma się poruszać. Z tego powodu możemy mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz dokładności tej technologii.

Przewierty sterowane – zalety i zastosowanie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że przewierty sterowane to rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie nawet największych inwestycji bardzo sprawnie i bezproblemowo. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi. Dlatego warto zdecydować się na przewierty sterowane nie tylko podczas największych planów budowlanych, ale również w niezbyt pokaźnych pracach przydomowych na prywatnej posesji.