Ruszta dla bydła – podstawowe informacje?

Ruszta dla bydła są coraz częściej używane przez hodowców tych zwierząt. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Ruszta zostały stworzone w celu odprowadzania nieczystości, które są niezbyt ładnym, ale nieuniknionym elementem posiadania zwierząt. Najważniejszą zaletą tego systemu jest to, że jest to w pełni beznieczne dla zwierząt oraz wspiera w zachowaniu zdecydowanie większej czystości. Cała instalacja jest schowana w kanałach ściekowych i warto nadmienić, że ruszt zapewnia odpowiednie przemieszczanie się zwierząt. Na rynku znajdziemy też ruszta betonowe dla bydła w wersji przejazdowej, które są w stanie utrzymać bardzo duży ciężar. Hodowane są różne gatunki bydła i daje to możliwość dostosowania szczeliny ruszt. Warto wiedzieć, że ich wielkość przeważnie oscyluje między 2,5 a 4 cm.

Ruszta betonowe dla bydła – czym się kierować oraz z jakiego surowca są wykonane?

Każdy powinien sprawdzić, czy ruszta, które ma zamiar wybrać, posiadają szorstką powierzchnię. Jest to niezwykle ważna informacja, ponieważ wygładzona nawierzchnia po określonym czasie ekploatacji staje się śliskie. W takich okolicznościach cała konstrukcja staje się niebezpieczna. Firma Mikomax zapewia produkty wysokiej jakości. Ich ruszta betonowe dla bydła posiadają gładkie krawędzie szczelin. W standardzie tej firmy leży zachowanie wszystkich norm, tak by zapewnić bezpieczeństwo zarówno bydłu, jak i pracownikom. Ruszta są najczęściej wykonanywane z betonu. System można spotkać w wielu wariantach. Głównym aspektem, który pomaga je rozróżnić jest szerokość podłoża. Często używane wersje są przeznaczone do obciążenia do około 850 kg.

Zalety tego rozwiązania w skrócie

Priorytetem dla większości hodowców są jak najmniejsze koszty, które wynikają z opieki nad bydłem. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż znacznie obniża ceny robocizny oraz przyczynia się do tworzenia oszczędności czasu. Cena ruszt dla bydła zależy od sprzedawcy, jednak z łatwością można zauważyć, że firma Mikomax ma bardzo atrakcyjną ofertę także pod tym względem.